پیامک صوتی چیست

دسامبر 12, 2017
User Avatar لیلا رستمی

پیامک صوتی چیست 

اگر از کسانی هستید که پنل پیامک یا ارسال انبوه پیامک را برای کسب‌وکار خود انتخاب کرده‌اید، احتمالاً متوجه هستید که پیامک‌ های تبلیغاتی شما برای تعدادی از افراد تحت عنوان “لیست سیاه” دسته بندی شده است. در حقیقت، یکی از آیتم‌های مهم بازاریابی شما که دسترسی و تبلیغات برای همه‌ی مخاطبانتان است، در این مرحله دچار اشکال شده است و شما به بخش مهمی از مخاطبانتان دسترسی ندارید. اما نگران نباشید سامانه پیامکی ملی‌پیامک برای شما راه‌حلی در نظر گرفته است. اما ابتدا ببینیم لیست سیاه چیست و سپس ملی‌پیامک چه راهکاری برای این لیست سیاه دارد.

شرکت مخابرات اواخر سال ۱۳۹۰ با پیامکی از مشترکین خود درباره دریافت و عدم دریافت پیامک تبلیغاتی نظرسنجی کرد. در پاسخ به استعلام شرکت مخابرات ایران، از سی و سه میلیون مشترک همراه اول فقط ۱۱% (سه میلیون و سیصدهزار نفر) عدم تمایل خود را نسبت به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی انبوه اعلام کردند. البته این آمار در سال ۹۴ به مقدار قابل توجهی افزایش یافت.

لیست سیاه یا بلک لیست مخابرات، لیست شماره‌هایی است که به‌صورت داوطلبانه و آگاهانه از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی انصراف داده‌اند. حدوداً ۲ سال است که با حضور لیست سیاه مخابراتی، امکان ارسال پیامک به تعداد زیادی از مخاطبین سلب شده است و این یکی از مشکلات اصلی بازاریابی پیامکی است. اما راه حل سامانه پیامک مخابرات چیست؟ پیامک صوتی !

با “پیامک صوتی” به‌راحتی می‌توانید پیامک‌هایی را که برای لیست سیاه ارسال نشده‌اند، ارسال کنید. در این مقاله قصد داریم همه‌ی آن چیزی را که لازم است درباره پیامک صوتی بدانید برایتان شرح دهیم، مزایای آن را بررسی کنیم و ببینیم چه تفاوتی میان پیامک صوتی و سایر روش‌ها وجود دارذ.

پنل اس ام اس صوتی چیست و چگونه شما را از لیست سیاه مخابرات عبور می‌دهد؟
اگر از پنل ملی‌پیامک استفاده کرده باشید، می‌دانید که برای ارسال پیامک چندین روش وجود دارد: ارسال انبوه، ارسال هوشمند، ارسال متناظر، ارسال منطقه‌ای هدفمند، ارسال زماندار، ارسال تدریجی، پیامپ و … . اما در تمام این روش‌ها، قابلیت ارسال به لیست سیاه مخابرات وجود ندارد.

“خطوط خدماتی” اولین راه‌حل برای عبور از لیست سیاه مخابرات بود، سازمان‌ها و موسساتی که هدفشان اطلاع‌رسانی و خدمات بود و قصد تبلیغات نداشتند، می‌توانستند خطوط خود را به “خطوط خدماتی” تبدیل کنند و اینگونه از لیست سیاه مخابرات عبور کنند. با این حال برخی از مجموعه‌ها امکان فراهم نمودن تمامی مدارک مورد نیاز (مانند شماره‌ی ثبت، شناسه ملی، کد اقتصادی و…)برای خطوط خدماتی را ندارند.

کاربرد هوشمندانه پیامک صوتی در سامانه پیامک مخابرات به نحوی است که می‌تواند جایگزین“خطوط خدماتی” شده و برای اطلاع‌رسانی‌های ضروری استفاده شود. بنابرین شما می‌توانید به مخاطبینی که در لیست سیاه هستند، پیام صوتی ارسال کنید. چگونه؟

 

تفاوت پیامک صوتی با سایر روش ها

تا اینجا متوجه شدیم که پیامک صوتی، تنها روشی است که به لیست سیاه مخابرات دسترسی دارد، اما ارسال آن با روش‌های دیگر ارسال سامانه پیامک مخابرات کمی تفاوت دارد. از جمله این‌که:

حداقل تعداد شماره‌هایی که می‌توان برای آن پیام صوتی فرستاد ۱۰ شماره است و برای کمتر از این تعداد، امکان ارسال وجود ندارد.
هزینه ی ارسال آن ۱/۶۴ برابر پیامک‌های معمولی است.
در صورتی که فرد به موبایل خود پاسخ ندهد این امکان در سامانه وجود دارد که بیش از یک‌بار تماس گرفته شود و با هربار اضافه شدن، هزینه‌ به صورت زیر است:
پیامک صوتی

نکاتی که در ارسال پیامک صوتی باید به آن دقت کنید
در هنگام ارسال پیامک با فعالسازی گزینه‌ی “ارسال پیامک صوتی” و درج متن پیامک، علایم نگارشی از قبیل فتحه، کسره، تنوین و … را به طور کامل در متن خود لحاظ کنید تا یک “صوتِ خوانا” به اطلاع مشتری برسد تا کلمات بریده بریده و منقطع نباشند.
حتماً قبل از ارسال، یک ارسال تست انجام دهید. در این ارسال تست به طور خودکار یک پیامک صوتی از متن پیامک به شماره موبایل ثبت شده شما، ارسال می‌شود.
در صورتی که متن شما حاوی شماره تماسی است که باید به اطلاع مشتریان برسد، حتما در ابتدای شماره تلفن از علامت “:” استفاده کنید.
اصلاً نگران ضبط صدا برای هر پیام به صورت مجزا نباشید زیرا این ماژول به صورت هوشمند تبدیل متن به گفتار را انجام خواهد داد.
لازم نیست عملیات ارسال به مخاطبین لیست سیاه را به صورت دستی انجام دهید، در صورت فعال کردن این گزینه سیستم به صورت خودکار، تماس با لیست سیاه را انجام می‌دهد.

نوشته های مرتبط
پست های مرتبط با پستی که در حال خواندنش بودید
نوشته شده توسط لیلا رستمی
نوشته شده توسط لیلا رستمی
نوشته شده توسط لیلا رستمی
X
ارسال پیامک از اینترنت
ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه
مشاهده تعرفه ها